malaga

10 najkrajších miest v Malage

Na južnom pobreží Španielska sa nachádza mesto Malaga, ktoré láka svojou pestrou minulosťou turistov z celého sveta. Práve vďaka jeho polohe sa v ňom dnes nachádzajú historické pamiatky kombinujúce prvky rôznych kultúr.

Malaga je mesto, ktoré bolo pôvodne založené neďaleko prístavu s veľmi výhodnou polohou – leží totižto pomerne blízko afrického pobrežia. V tomto článku nájdete zoznam najobľúbenejších turistických atrakcií, ktoré v Malage môžete nájsť.

panorama malagy

La Alcazaba

Takmer z každej časti mesta je vidieť mohutné steny tejto pevnosti. Bola postavená počas islamskej éry Malagy, keď v nej vládli Maurovia (označenie pre moslimov zo Severnej Afriky).

Prvá časť budovy bola postavená v 8. storočí a počas nasledujúcich 500 rokov k nej bol pristavený zvyšok. Ak sa rozhodnete nazrieť dovnútra, prekvapia vás nádherné záhrady s fontánami a stĺporadiami z rímskych stĺpov.

Rímske divadlo

Pod kopcom, na ktorom stojí La Alcazaba, sa nachádza pozostatok rímskeho divadla. Práve to je považované za najvzácnejšiu historickú pamiatku v meste, lebo je dôkazom miešania kultúr ku ktorému v tomto meste vďaka jeho polohe došlo. Na divadelné účely bolo využívané približne medzi rokmi 100 p.n.l. – 200 n.l. Potom sa naňho zabudlo a počas vlády Maurov sa z neho dokonca stal kameňolom.

Vzhľadom na to, čím si divadlo prešlo, je prekvapivé že sa dodnes zachovalo v takom dobrom stave. Počas prehliadky sa dozviete viac o jeho histórii a môžete si prezrieť niektoré vykopávky nájdené práve v areáli divadla.

Katedrála

Medzi dominanty mesta jednoznačne patrí aj katedrála, ktorá je výsledkom 150 rokov staviteľských prác. Každý milovník historickej architektúry by si ju mal počas návštevy Malagy prísť obzrieť. Jej severná veža je s výškou 84 metrov druhá najvyššia v Andalúzii.

Zaujímavosťou je, že pôvodne mala byť postavená aj južná veža, ale financie vyhradené na jej stavbu boli darované Amerike ako podpora na oslobodenie sa spod vplyvu Británie.

Múzeá Pabla Picassa

Keďže sa Pablo Picasso narodil práve v Malage, počas návštevy mesta by nemala chýbať prehliadka aspoň jedného z dvoch múzeí venovaných tejto osobnosti. Prvé (menšie) sa nachádza v jeho rodnom dome, kde je dnes malá zbierka jeho umeleckých diel.

Vo väčšom múzeu, ktoré sa nachádza len pár minút peši od menšieho, nájdete oveľa viac obrazov. Vďaka chronologickému zoradeniu tu je pekne vidno, ako sa jeho umelecká tvorba postupne vyvíjala.

La Concepión Botanic Garden

V Malage nájdete botanickú záhradu o rozlohe 25 000 metroch štvorcových. Postavil ju ešte v roku 1850 šľachtický pár Jorge Loring Oyarzábal a Amalia Heredia Livermore.

Nachádza sa mimo centra a obsahuje viac ako 2 000 rôznych druhov rastlín z Európy, Ameriky, Ázie, Afriky či Oceánie. Botanická záhrada vás svojim pôvabným vzhľadom očarí a vtiahne do svojich zelených džunglí.

The Atarazanas market

Keď niekam cestujete, či už je to v Španielsku, Taliansku ci v Grécku, trh je najlepším miestom na ochutnanie miestnych produktov. V Malage vám odporúčame navštíviť trh Atrazanas.

Tento krytý trh sa nachádza v ohromujúcej budove z 19. storočia s farebnými vitrážovými oknami. Nájdete tu množstvom stánkov s čerstvými španielskymi výrobkami, tradičným mäsom a syrmi.

V blízkosti hlavného vchodu nájdete tiež tapas bary v ktorých si vychutnáte tradičné španielske tapas. Trh je otvorený od pondelka do soboty od 8:00 do 14:00.

Múzeá v Malage

Možno o tom neviete, ale Malaga je mesto s takmer 30 múzeami.

Tu je zoznam múzeí, ktoré môžete:

 • Picassovo rodné múzeum: kde sa narodil v roku 1881. Dozviete sa viac o jeho živote a uvidíte niektoré z jeho osobných vecí.
 • Múzeum Carmen Thyssenovej s rozsiahlou zbierkou španielskych a andalúzskych obrazov.
 • Centrum Pompidou v Malage, je pobočkou slávneho centra Pompidou v Paríži
 • Múzeum ruského umenia ponúka zbierku ruských umeleckých diel v starej tabakovej továrni
 • Museo de Malaga so sekciou archeológie, maurskou časťou a časťou španielskych obrazov.
 • Múzeum umenia Flamenco venované tradičnému španielskemu tancu.
 • Múzeum skla a krištáľu, aby ste videli súkromnú zbierku andalúzskeho aristokrata
 • Centrum súčasného umenia v Malage venované umeniu 20. a 21. storočia

Pláže v Malage

Tu je list najlepších pláží v Malage:

 • Malagueta sa nachádza hneď vedľa prístavu a je najbližšia od centra mesta
 • Pedregalejo, ktorá sa nachádza východne od Malaguety
 • La Caleta
 • El Palo pláž pre rodiny s deťmi
 • Pláž San Andrés

Ak sa vám nechce veľa chodiť, ale napriek tomu chcete navštíviť čo najviac turistických lokalít za deň, mali by ste sa rozhodnúť pre autobus typu hop-on-hop-off.

Záver

Malaga je nádherné prímorské mesto s bohatou kultúrou a históriou. Na svoje si prídu všetci a vďaka veľkému množstvu študentov z celého sveta je v Malage veľmi bohatý nočný život.

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 44

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu