dovoleka

Ako si užiť dovolenku naplno?

Či už plánujete dovolenku mesiace alebo ste klikli na náš posledný last minute hlavý je pocit, ktorý vám z dovolenky zostane ešte dlho po tom ako sa vrátite domov. Dovolenka by mala byť niečo výnimočné vo vašom živote – niečo čo ste si konečne zaslúžite po dlhom čase strávenom v práci. A namiesto toho sa z nej domov vrátite s ešte väčšími kruhmi pod očami a bolesťou hlavy. Preto som si pre vás pripravil článok ako sa tomuto vyhnúť a ako si užiť dovolenku naplno tak aby ste sa domov vrátili plní energie a zážitkov, na ktoré budete spomínať.

dovoolenka

Zabudnite na prácu

Neťahajte si so sebou notebook so zámerom pracovať. Pokiaľ sa dá, odložte prácu na neskôr a venujte sa radšej rodine, partnerovi alebo priateľom s ktorými tam ste. Tým, že prácu úplne vypustíte z hlavy, budete aj menej v strese a môžete si tak dovolenku vychutnať omnoho viac. Okrem toho budete po dovolenke úplne oddýchnutí.

Vypnite si zvonenie

Teda ak ste sa náhodou nestratili niekde v hotelovom komplexe a snažíte sa nájsť svojich blízkych, vtedy sa vám mobil zíde. V opačnom prípade ho radím odložiť a používať čo najmenej. Okrem toho, že ho máte mimo dovolenky v ruke takmer stále čo nie je veľmi zdravé vám mobil bráni v jednej veci a tou je:

Vychutnajte si prítomný okamih na dovolenke

Mám tým namysli vedomé užívanie si momentu v ktorom ste. Či už máte zaborené nohy do teplého piesku a počúvate šum mora alebo sa prechádzate po námestí alebo vás práve zastihla letná búrka. Tieto chvíle sa nebudú nikdy opakovať a preto si naplno vychutnajte okamihy ktoré prežívate. Je to vaša dovolenka a preto si ju nenechajte ničím pokaziť. Veci berte s ľahkosťou a viac ako na to čo všetko vidíte sa zamerajte ako si to vychutnáte.

Navštívte radšej menej pamiatok

Desiatky pamiatok, dlhé čakanie v rade na lístky a vlastne z toho už ani nič nemáte lebo vás to nebaví… Pokiaľ ste na poznávacej dovolenke, je lepšie toho navštíviť menej a viac sa zamerať na to ako si užijete chvíle strávené pri spoznávaní nových miest a nasajete atmosféru navštívenej krajiny. Posaďte sa a vychutnajte si kávu alebo miestnu špecialitu, určite si na príjemné posedenie spomeniete v dobrom.

Ak ležíte na pláži, dajte prednosť knihe

V dnešnej uponáhľanej dobe plnej elektroniky, ktorá je často viac na škodu ako na úžitok ľudia zabúdajú na knihy. Pokiaľ si zabudnete knihu, stačí si stiahnuť ebook. Ak nie ste čitateľský typ, siahnite po spoločenskej hre, aspoň na vás nevyskočí reklama ako z každého smart zariadenia.

Požičajte si auto

Ak vás už nebaví ležať na pláži, na spoznanie širšieho okolia vám odporúčam požičať si auto. Určite budete mať na takýto výlet v novom prostredí pekné spomienky. Postup ako si bezpečne požičať auto na dovolenke nájdete: v tomto článku.

Vyskúšajte miestnu kuchyňu

Pokiaľ si chcete vašu dovolenku doslova vychutnať, vyrazte do ulíc. Častokrát je miestny streetfood omnoho záživnejší a niekedy aj chutnejší ako noblesné predražené reštaurácie. Okrem toho máte možnosť ochutnať niečo jedinečné, čo v hotelových rezortoch často nemajú.

A na záver by som dodal, že spomienky na dovolenku tvoria najmä ľudia, s ktorými ju trávite (preto si múdro vyberte s kým na ňu pôjdete) a zážitky ktoré spolu prežijete.

Prečítajte si aj: čo si určite pozrieť v Madride

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu