Ako zohnať lacné letenky?

Do Paríža za 9 Eur? Miláno za 15 Eur? To vôbec nie je problém. Nakupovanie leteniek je v tejto dobe jednoduchšie ako kedykoľvek predtým a preto som si pre Vás pripravil pár tipov ako zohnať lacné letenky.

Booknite si letenky skôr

Aj keď sa niekomu môže javiť, že sa kupovanie leteniek na poslednú chvíľu oplatí najviac, asi Vás vyvediem z omylu. Plánovanie dovoleniek ešte z módy nevyšlo a rozhodne to patrí medzi spôsoby ako ušetriť a zohnať lacné letenky.  Základné pravidlo na lety v rámci Európy znie: Čím skôr letenky kúpite, tým viac môžete ušetriť.  Väčšinou sa dá ušetriť až okolo 30-40% pri nákupe od 6 týždňov vopred a pokiaľ chcete zohnať lacné letenky pri diaľkových a interkontinentálnych letoch, odporúčam nakupovať aj niekoľko mesiacov napred.

Flexibilita sa oplatí

Pokiaľ máte možnosť, vyberte si deň príchodu a odchodu. Najvýhodnejší deň odchodu nie je vždy (ako sa často hovorí) streda ale naopak piatok. Avšak vo všeobecnosti platí, že lacné letenky zoženiete buď skoro ráno alebo neskoro večer. Pre lety vrámci Európy je väčšinou výhodné vrátiť sa v pondelok a pre diaľkove lety v sa oplatí nedeľa. Najlepšie je overiť si ako sa mení cena v praxi už priamo pri výbere leteniek tým, že vyskúšate obmeniť dni odletu a návratu a porovnáte výslednú cenu a je to aj možnosť ako zohnať lacné letenky.

Vyhnite sa odchodu cez sviatky a prázdniny

Sviatky nebývajú najvýhodnejším odchodom na dovolenku, preto ak nemáte možnosť cestovať mimo sezónu (školské prázdniny a sviatky) odporúčam vycestovať o 3-4 dni skôr alebo sa vrátiť neskôr. Takto máte možnosť kúpiť lacné letenky a zohnať ubytovanie za nižšiu cenu. Spravidla bývajú ceny najvyššie cez Vianoce alebo počas školských prázdnin na prelome júla a augusta.

Cestovať s kufrom alebo bez?

Samozrejme sa Vám bude najvýhodnejšie cestovať bez kufra len s príručnou batožinou. Týmto zamedzíte tomu aby ste si so sebou zbalili zbytočnosti, ktoré aj tak nakoniec nevyužijete. Okrem toho, že zaplatíte menej budete mať aj dobrý pocit keďže šetríte životné prostredie.  Vždy si overte či je v cene letenky zahrnutá aj batožina. Týmto predídete predčasnému sklamaniu, pretože ceny ktoré zvyčajne letecké spoločnosti udávajú zahŕňajú len príručnú batožinu. Ak si to nevšimnete, môže Vás to vyjsť veľmi draho aj napriek tomu, že sa Vám zobrazia lacné letenky. Preto odporúčam booknuť si aj batožinu lebo to stojí menej ako dokúpenie batožiny priamo na letisku.

kufor_lacne letenky_lacne cestovanie

Vyskúšajte zmeniť miesto odletu

Väčšina Slovákov lieta buď z Bratislavy alebo Košíc avšak častokrát sa viac oplatia lety z Viedne alebo Brna. Na výber budete mať aj viac destinácií a zahraničné letecké spoločnosti často ponúkajú možnosti ako zohnať lacné letenky. Spravidla sa neoplatia lety s medzipristátiami či už časovo alebo finančne.

Ušetrite s jednosmernými letenkami

Nie je to síce pravidlo ale pri diaľkových letoch sa vyplatí overiť si koľko stoja dva separátne jednosmerné lístky a koľko stojí obojsmerný lístok.

Odoberajte newsletter

Čím viac cestujete tým viac sa Vám oplatí odoberať newsletter. Je to spoľahlivý a jednoduchý spôsob ako zostať v obraze a získate tým prístup k špeciálnym ponukám a máte možnosť zohnať lacné letenky.

 

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 1

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu