Najlepšie atrakcie kultúrneho mesta Valencia
Najlepšie atrakcie kultúrneho mesta Valencia

Valencia je Španielske prístavné mesto na pobreží Stredozemného mora popri ústí významnej rieky TuriaValencia sa stala hlavným mestom miestneho regiónu a taktiež provincie Valencia.  Hneď po Madride a Barcelone je to tretie najväčšie mesto Španielska. Súčasne je evidovaných vyše 2,5 milióna obyvateľov na rozlohe 134,6 km². Čo sa týka klímy, Valencia sa nachádza sa v Stredomorskej klíme, to znamená že sú tu veľmi dlhé, horúce letá a veľmi mierne zimy. V posledných rokoch ju navštevuje niekoľko tisíc turistov a stala sa zaujímavou destináciou pre vášnivých turistov. Jeden z najväčších dôvodov prečo navštíviť Valenciu je úžasné veľké historické centrum o rozlohe 0,68 km², ktoré patrí medzi najväčších centier Španielska vôbec.

[adinserter block="1"]

Múzeá

Ak sa rozhodnete navštíviť toto prekrásne mestečko, určite nezabudnite nazrieť do zaujímavých múzeí, ktoré sú úplne zdarma, iné len niektoré určité dni. Medzi také najznámejšie, ktoré určite stoja za návštevu patria:

 • Múzeum umenia (zadarmo)
 • Národné múzeum (víkendy zadarmo)
 • Vlastivedné múzeum (sviatky/víkendy zadarmo)
 • Múzeum umenia MUVIM (víkendy a pre študentov zadarmo, bežne cena 2 Eura)
 • Múzeum moderného umenia IVAM (nedele zadarmo)

Obdivuhodných a za návštevu stojacích múzeí sú tu samozrejme desiatky, no vypichol som tie najznámejšie a turistami najnavštevovanejšie miesta.

Záhrady

Valencia je plná úžasných zelených záhrad, ktoré určite stoja za návštevu za celkom prijateľné a symbolické ceny. Do botanickej záhrady sa dostaneš za neuveriteľných 2,50€. Nachádza sa v centre mesta Valencie popri brehu rieky Turia. Záhrada obsahuje viac ako 3 tisíc druhov rôznych rastlín od krásnych starých stromov cez vzácne užitočné liečivé rastliny až po rôzne druhy kaktusov. Jej rozloha je neuveriteľných 4 akrov. Presný historický dátum a rok založenia tejto botanickej záhrady Valencie nepoznáme, profesionálny historici majú na to rôzne názory, niektorí dávajú do popredia rok 1633, iní zase vyzdvihujú rok 1567.

Býčie zápasy

Pre Španielsky národ sú bez váhania typické býčie zápasy, ktoré môžete z napätím a adrenalínom sledovať za prijateľnú cenu 2 Eur. Býčie zápasy prebiehajú medzi mužom a býkom. Býčie zápasy majú veľkú históriu, ktorej počiatky začínali miestnymi domorodnými kmeňmi na Pyrenejskom polostrove. Preplnené, gigantické a hlučné býčie zápasy sa konali obzvlášť v centrálnom námestí v Madride, kde sa konali aj dôležité udalosti pre krajinu ako napríklad štátne sviatky či korunovácie kráľovských kráľov. Toto miesto stoj rozhodne za návštevu, pri ktorom zažijete neopísateľné zážitky plné adrenalínu.

Spoznávanie Valencie pomocou bicykla

Ďalšia užitočná atrakcia Valencie je spoznávanie tohto mestečka pomocou dopravného prostriedku - bicykla. Na to ako je toto mesto veľké spoznávať ho peši nie je úplne výhodné a preto Valencia prišlo a takýmto úžasným nápadom, vďaka ktorému jej návštevníci budú rýchlejšie a efektívnejšie spoznávať miestne kultúrne, športové aj historické atrakcie. Cena je taktiež veľmi priateľská, za celodenný výlet s bicyklom zaplatíte len 5 Eur, čo je určite skvelá cena.

Pláž

Valencia patrí medzi obľúbené destinácie, aj vďaka rozľahlej miestnej pláži, ktorú si užiješ úplne zadarmo! Jediné čo budeš potrebovať je sa dopraviť s miestneho centra Valencie, ktoré je o trochu viac vzdialené od tejto pláže. O pohodlie a prepravu sa postará miestny autobus, ktorého lístok stojí 1,50€. Na pláži sa nachádzajú úžasné a užitočné služby ako napríklad kaviarne, ktoré môžete kedykoľvek počas dovolenky využiť. K dispozícii sú aj palmové aleje.

Las Fallas festival

Každý mesiac v marci sa Valencia stáva strediskom radostnej oslavy Fiesta de San José, v preklade sviatok svätého Jozefa.  Tento festival je veľmi obľúbenou atrakciou Valencie, aj z dôvodu veľkých figúriek, tvorených z obyčajného papieru. Tieto výtvory sú vystavené a prezentované v uliciach a potom sú spálené o polnoci v posledný deň fiesta. Tento rituál má už počiatok takmer v stredoveku , kde tesári a remeselníci spálili zvyšky rôznych materiálov, najmä dreva na sviatok svätého Jozefa.

Ciudad de las Artes y las Ciencias

Ak sa rozhodnete zavítať do Ciudad de las Artes y las Ciencias, tak rozhodnete tu zažijete špičkový svet v oblasti vedy a umenia, z ktorého určite budete mať neopisateľné zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete. Jedná sa o futuristický multikomplex, ktorý je jeden z najpôsobivejších európskych centier venovaný kultúrnym a vedeckým výstavám.

Komplex Ciudad obsahuje šesť hlavných oblastí:

 • Hemisféric IMAX cinema (prehrávanie digitálnych filmov)
 • Umbracle krajinná oblasť (úžasný výhľad)
 • Oceánografické kvárium
 • Reina Sofia
 • Koncertný priestor spoločnosti Agora
 • Prírodovedné múzeum Príncipe Felipe

  

Krátke zhrnutie na záver:

Ako ste mohli v nasledujúcom článku vidieť aj čítať, tak Valencia skrýva naozaj úžasné zážitky z oblastí kultúry, histórie, vedy aj športu. Kvalita a kvantita týchto atrakcií je veľká, takže je tu naozaj čo pozerať, zažiť a kde chodiť. K dispozícii sú aj úžasné podmienky pre individuálne či kolektívne športy v podobe ihrísk, fitness centier alebo hál. Kvalita služieb aj dopravy je tiež veľmi obdivuhodná. Spôsoby ako sa prepravovať po Valencii sú veľa, najznámejšie sú podzemná, železničná a autobusová doprava. Tiež sa tu nachádza miestne letisko Valencia Airport (VLC), ktoré sa postará o Váš komfort pri letu do iných krajín.

Prečítajte si aj: /dovolenka-thajsko

Komentáre

  Login to comment

  Nezmeškaj žiadne lacné letenky!

  Odoberaj newsletter od rajdovoleniek.sk a buď informovaný ako prvý o top ponukách na lacné dovolenky a zaujmavých článkov.