seychely rajdovoleniek

Prečo sú Seychely dovolenka práve pre Vás?

Na zemi je veľa krásnych miest s nádhernými plážami a čistým morom ale pokiaľ ide o Seychely, pláže sú tu priam magické. Je veľa dôvodov prečo sa Seychely nazývajú „rajom na zemi“ a určite Vám prídu opodstatnené hneď keď sem dorazíte. Geologicky sú jedným z najstarších zemí na svete a ostrovnú krajinu Seychely tvorí 115 korálových a žulových ostrovov. Nachádzajú sa tu aj prírodné rezervácie, ktoré patria do zoznamu UNESCO.  

Najlepšie obdobie na návštevu je buď od apríla do mája alebo od októbra do novembra. Vtedy sú tu síce najvyššie teploty ale to isté platí aj o cenách. Teplota ovzdušia tu v tomto období presahuje 30°C a voda má okolo 28°C. Počas leta tu môžete očakávať chladné počasie a veľa turistov. Dovolenku na Seychely Vám odporúčame zarezervovať si vopred.

Navštívte ostrov Mahe

Je najväčší ostrov, ktorý Seychely vytvorili a leží na ňom aj ich hlavné mesto Viktória, nazvané po britskej kráľovnej. Nachádza sa tu aj jediný prístav v krajine. Ostrov Mahe je tak malý, že jeho highlighty si budete môcť pozrieť aj v priebehu dňa. Na dĺžku má 28 a na šírku osem kilometrov. Z ostrova Mahe máte možnosť ísť na rôzne výlety.

Národný park sv. Anny Seychely

Pätnásť minút loďou od Mahe sa nachádza Národný park svätej Anny, ktorý ako prvý park v Indickom oceáne dostal roku 1973 titul „národný“. Nachádza sa na rovnomennom ostrove – Svätej Anny a je takzvanou hniezdiacou stanicou korytnačky Karety pravej. Je to ideálne miesto na šnorchlovanie kde si môžete vychutnať nádherné pohľady na korále všetkých farieb a tvarov alebo si zaplávať s korytnačkami.

Ostrov svätej Anny bol pôvodom francúzska kolónia a v roku 1770 bol obklopený krokodílmi. Dnes je na tom o čosi lepšie – plný päť hviezdičkových hotelov a plávajú tu delfíny.

Pozrite si Seychely zvrchu v parku Morne Seychellois

Nachádza sa na ostrove Mahe a je rajom pre milovníkov prírody a turistov. Z fauny očaria najmä exotické druhy vtákov, z flóry zasa endemické palmy, paprade alebo mäsožravé rastliny. Park pokrýva 20 percent ostrova Mahe a názov nesie po najvyššej hore Morne Seychellois, ktorý dosahuje výšku 905 metrov. Nájdete tu najlepšie miesta na turistiku, z ktorých väčšina smeruje z dediny Danzil. Obľúbenou trasou je Anse Major, ktorá nie je náročná a trvá asi 1,5 hodiny ale zato vám ponúkne nádherné výhľady.

Zažite džungľu v Národnom parku Vallee de Mai

Potrebujete pauzu od slnka, vody alebo horúceho piesku? Táto tropická džungľa vám poskytne príjemné chladné miesto a tienisté chodníčky plné zelene. Park Vallee de Mai sa nachádza na ostrove Praslin ( druhý najväčší ostrov po Mahe ) a patrí medzi dedičstvo UNESCO.

Ostrov Praslin

V tomto pravekom lese sa nachádza viac než 4 000 obrovských kokosových paliem Coco de mer s orechmi v tvare ženského lona. Seychely sú jediným miestom kde nájdete tieto palmy a ich hriešne plody, pretože sa jedná o endemit. Coco de mer, čiže morský kokos môže vážiť aj vyše 40 kilogramov. Keď prales objavili prví námorníci, mysleli si že našli biblickú rajskú záhradu kde je orech zakázaným ovocím a palma stromom poznania. Vtipná je aj samčia palma, ktorá zas pripomína opačné prirodzenie – mužské.

Morský kokos

Pozrite si korytnačkové pláže v rezervácii na ostrove Aride

Na ostrov Aride majú súkromné lode zákaz vstupu, návštevníci musia prestúpiť na loďku, ktorá patrí ostrovu. Tropické vtáky a najväčšia hustota jašteríc na svete, okrem toho aj rôzne endemické druhy kvetov a pláže plné obrovských korytnačiek. Špecifický druh gardénie je pre tento ostrov unikát. Aride sa nachádza 10 kilometrov od ostrova Praslin a je prezývaný „citadelou morských vtákov“ ktoré tu sídlia.

Preskúmajte ostrov Silhouette

Jeden z ďalších mnohých ostrovov, ktoré Seychely ukrývajú je Silhouette. Nachádza sa dvadsať kilometrov severozápadne od Mahe. Silhouette nebol ukrátený o nič, ponúka luxusné pláže, hotely, pralesy a krásne miesta na potápanie. Veľmi vyhľadávaným miesto je pláž Grand Barbe. Tá je ideálnym miestom pre romantické chvíle s partnerom a od novembra do februára tu môžete pozorovať korytnačky.

Seychely naozaj ponúkajú všetko po čom náročný dovolenkár túži a k tomu omnoho viac. Táto destinácia je najviac vhodná pre mladé páry alebo pre každého kto túži po dokonalom oddychu v luxusnom raji. Pokiaľ túžite po priam nebeskej dovolenke plnej nedotknutej prírody určite si nenechajte ujsť Seychely.

Prajeme Vám príjemnú dovolenku 😊

Máte chuť na exotiku ale Seychely Vás neupútali? Prečítajte si aj: Prečo navštíviť Maldivy

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 27

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu