thajsko dovolenka

Dovolenka v Thajsku moje rady, tipy a skúsenosti

Thajsko nepatrí zrovna medzi najtypickejšie dovolenkové destinácie, ale nie každý vie koľko rozličných možností na zážitky táto relatívne pokojná krajina ponúka. Ak chcete spoznať krásy Thajska inak ako len z prostredia hotelových komplexov tento miniblog si určite nenechajte ujsť.

Máme pre Vás zopár tipov aby ste mohli zažiť Thajsko a Bangkok na vlastnej koži:

Vezmite si loďku

Niektorí ľudia nazývajú Bangkok Benátkami východu a je tomu tak kvôli rieke Chai Pharaya, ktorá tečie cez Bangkok a tvorí v meste sieť kanálov. Po rieke sa do práce každodenne plaví viac ako 50 000 ľudí, využívajú plťky a menšie lode, keďže Thajsko je povestné svojou hustou cestnou premávkou. Určite preto skúste výlet loďou po rieke, uvidíte tak pamiatky z inej perspektívy a rušné mesto sa bude razom javiť omnoho pokojnejšie. Neváhajte nasadnúť na loďku a vystúpiť na ktorejkoľvek zástavke.

Chai Pharaya – Bangkok

Tuktuk ako adrenalínová doprava

Thajsko sa nezaobíde bez trojkolesovej električky pre ledva štyroch ľudí – je to doslova adrenalínový dopravný prostriedok. Patrí medzi lacnejšiu variantu taxíkov, ktorá dopĺňa ducha Bangkoku. Väčšina tuktukov je skrášlená množstvom farebných svetielok a vybavené sú aj sieťkami proti zlodejom – tí často na motorkách okrádajú nič netušiacich turistov. Aj napriek tomuto sa nám ale tento spôsob dopravy páčil lebo nás naladil na atmosféru Thajska.

Doprava v thajsku Tuktuk

Ochutnajte streetfood

Thajsko je známe svojou rozmanitou kuchyňou a preto tu nenatrafíte na nudný alebo jednotvárny streetfood. Thajská zmrzlina, ovocie rôznych tvarov alebo napríklad aj cvrčky a larvy, ktoré podľa našej degustátorky Nataši chutili ako arašidy. Na niektorých miestach môžete v ponuke nájsť dokonca aj krokodílie mäso.

streetfood thajsko

Ochutnajte durian

Pravdepodobne ho budete cítiť skôr ako ho uvidíte. Typický pre svoju silnú arómu a na viacerých miestach ho má Thajsko dokonca zakázané pre jeho špecifický smrad. Prečiarknutý piktogram durianu možno bežne nájsť v dopravných prostriedkoch a budovách. My sme ho videli ako rastie takto vo voľnej prírode.

durian

Navštívte Icon Siam

Veľmi netypické nákupné centrum, ktoré je viac ako len nákupné centrum a ponúklo nám zážitok samo o sebe. Obchody „plávajú“ na vode a vnútorný plávajúci trh ponúka kuchyňu zo 77 provincií typickú pre Thajsko, vrátane umenia a kultúry tejto vzrušujúcej krajiny.

Icon Siam Thajsko

Doprajte si Thajskú masáž

Pokiaľ v Európe ste zvyknutí za masáže zaplatiť desiatky eur, Thajsko ponúka rovnaké ba aj lepšie služby za zlomok tejto ceny. Na každom kroku nám ponúkali masáže, ktorým sme často len veľmi ťažko odolávali pretože masérky boli vždy veľmi milé a masáže lacné a kvalitné. Hĺbková masáž Vás niekde vyjde aj 5 € na hodinu čo sú v porovnaní so Slovenskom smiešne peniaze.

Thajská masáž

Navštívte thajské ostrovy

Thajsko má veľa krásnych ostrovov, ktoré stoja za navštívenie. Dokonalú oázu pokoja nám oproti Bangkoku ponúkol ostrov Koh Samui. Čisté pláže s bielym pieskom, neuveriteľne ústretoví ľudia dopĺňajú atmosféru. Medzi ďalšie a veľmi vyhlľadávané ostrovy patria napríklad Koh Chang, Koh Lipe alebo Phuket.

Požičajte si auto

Thajsko patrí medzi bezpečné dovolenkové destinácie a preto odporúčame aj požičanie auta, aby ste mohli prejsť celý ostrov – Thajsko má volant vpravo. Viac o požičaní v auta si prečítajte: v našom článku

Wat Khunaram – Mumifikovaný mních na Koh Samui

Neďaleko od očarujúcich pláží sa nachádza pozoruhodný chrám na ktorý len tak nenatrafíte. Stal sa populárnym lebo tu nájdete vystaveného mumifikovaného mnícha v slnečných okuliaroch. Cudzincom môže byť tento pohľad na smrť nepríjemný, ale pre Thajsko a jeho obyvateľov je symbolom znovuzrodenia a budhizmu. Meditujúci mumifikovaný mních má okolo svojej sklenenej „hrobky“ mnoho kvetov a sviečok, vonných tyčiniek a ovocia. Chrám Wat Khunaram bol vybudovaný pre neho, pretože to bol najslávnejší mních ostrova Koh Samui. A prečo má na sebe slnečné okuliare? Odpoveď asi už tušíte – pohľad na vyschnuté očné viečka nie je práve najpríjemnejší.

Wat Khunaram Thajsko

Wat Plai Laem

Chrám Wat Plai Laem patrí medzi najkrásnejšie miesta ostrova Koh Samui. Má čarovnú atmosféru najmä ak sem idete doobeda keď je tu ešte málo turistov. Dostali sme dokonca aj misku s jedlom pre ryby aby sme ich mohli kŕmiť.

dovolenka Thajsko Wat Plai Laem

Thajsko nás skutočne okúzlilo či už jeho prírodou alebo atmosférou a pokojom, ktorú sme mohli cítiť z každého jeho kúta. Určite preto odporúčame túto malebnú krajinu navštíviť a tešíme sa na Vás v ďalšom miniblogu ?

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 3

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu