Prečo je exotická dovolenka na Maldivách to čo chcete zažiť

Pokiaľ máte už dosť rušného života a chcete navštíviť naozajstný raj na zemi, nemôžete prehliadnuť Maldivy. Táto oáza pokoja sa rozprestiera na vyše tisíc ostrovoch v indickom oceáne, pričom obývaných je len okolo 200. Okrem toho je najnižšie položeným štátom sveta, pretože najvyšší bod činí 2,5 metra nad vodou. Čím sú však tieto ostrovy plné kokosových paliem také obľúbené? V tomto článku si prečítate prečo by ste mali navštíviť Maldivy.

Užite si romantickú oázu Maldivy

Ak si chcete oddýchnuť od každodenného života a dopriať si čas pre seba a pre svojho partnera, Maldivy sú ideálnou voľbou. Priezračne čistá voda, biely piesok a ostrovčeky, ktoré prejdete za hodinu sú akoby z iného sveta. Ubytovanie tu býva väčšinou formou malých chatiek, ktoré sú luxusne zariadené a postavené na vode. Prepojené sú pomocou mostov a hlavný hotel sa nachádza na ostrove. Najobľúbenejšie ostrovy sú Kandolhu, Kuramathi, Maafushivaru alebo Kaafu.

Zaplávajte si so žralokmi

A to nie hocijakými, Maldivy sú domovom žraloka veľrybieho. Svoj názov nesie zaslúžene, pre svoju dĺžku ktorá väčšinou presahuje 8 metrov. Do úst sa mu môže zmestiť až 5 ľudí keďže ich šírka dosahuje aj dva metre. Avšak na svoju veľkosť má mierumilovnú povahu – živí sa planktónom. Turisti pri ňom často šnorchlujú a preto je na nich zvyknutý. Dokonca mu neprekáža ak pri ňom plávajú ľudia aj vo vzdialenosti menšej ako dva metre. Maldivy ponúkajú veľa možností pre potápanie sa a takýto zážitok na celý život určite odporúčame.

Pozrite si obľúbený trh

S rybou témou pokračujeme a tento raz sa presunieme na pevninu hlavného mesta Male – na rybí trh. Nachádza sa na severnej strane ostrova Male. Tu môžete vidieť ako sa Maldivčania venujú ich druhému najväčšiemu biznisu hneď po hotelierstve. Rybári sa vracajú so svojimi úlovkami najčastejšie poobede a obľúbenou rybou je tu tuniak. Ten je spolu s kokosovými orechmi súčasťou väčšiny špecialít maldivskej kuchyne.

Doprajte si rozprávkové Spa

Maldivy ponúkajú všetko – slnko, more, čerstvý vzduch, dobré jedlo a ešte k tomu treba pridať masáž aby ste sa úplne zregenerovali. Vyskúšajte preto tradičnú masáž s tuzemským panenským kokosovým olejom. Masáž si môžete vychutnať buď na pláži, v rezortoch alebo priamo v bungalove na vode.

Medzi Spa kluby ktoré určite musíte navštíviť patria:

You And Me By Cocoon Maldivy – reštaurácia pod vodou

Six Senses Laamu – maska na tvár s 24K zlatom

Per Aquum Huvafen Fushi – masáže pod vodou

Vyskúšajte windsurfing

Nie vždy je na Maldivách dokonalé počasie, občas sa tam zdvihne vietor alebo vlny. A práve to je ideálny čas na windsurfing. Ten sa v poslednom čase dostal medzi top aktivity pre Maldivy. Okrem toho, že si pri ňom zašportujete a naučíte sa niečo nové, je to dobrá činnosť na utuženie vzťahu s partnerom. Hotelové rezorty Vám zabezpečia všetko potrebné pre windsurfing. Ideálne obdobie pre windsurfing je od mája do októbra.

Svietiaca pláž Mudhdhoo

Na ostrove Mudhdhoo (známy aj pod názvom Vaadhoo) môžete večer vidieť výnimočný úkaz. Voda tu žiari na modro. Za tento zeleno-modrý fenomén môže planktón, ktorý svieti podobne ako svetlušky vďaka bioluminiscencii. V spojení s hviezdnou oblohou a teplým jemným pieskom vytvára tento jav magický zážitok, ktorý Vám zostane v pamäti po celý život.

Banana Reef Maldivy

Názov nesie podľa svojho tvaru – zahnutého banánu. Je jedným z najkrajších korálových ostrovov na svete, ktorý ponúka úžasné miesta na potápanie a nádherne pláže čo je pre Maldivy samozrejmosťou. Nachádza sa severne od Male Atol. Korálový útes je domovom mnohých pestrofarebných rýb, korytnačiek a nachádzajú sa tu aj hlboké jaskyne. Potápať sa tu dá do hĺbky v rozmedzí 5 – 30 metrov a pre svoju miernu povahu je Banana reef vhodný aj pre úplných začiatočníkov.

Vyskúšajte skúter

Vodné skútre pozná asi každý ale už to nie je nič nové. Ak Vás skôr láka podmorský svet, vyskúšajte podvodný skúter. Je to výborná príležitosť ako lepšie preskúmať koraly, pestrofarebné ryby a možno natrafíte aj na obrovské korytnačky. Maldivy ponúkajú okrem toho aj flyboarding, vďaka čomu budete mať jedinečnú príležitosť zalietať si nad vodou.

Maldivy sú nádhernou oázou pre každého kto si chce oddýchnuť a zažiť niečo nové. Túto destináciu odporúčame hlavne mladým párom alebo ľudom, ktorí sú pracovne vyťažení a chcú sa dokonale zregenerovať v srdci exotiky. Maldivy vedia ponúknuť luxus a príjemné prostredie každému, kto oň stojí.

Nezaujali Vás Maldivy ale máte chuť na exotiku? Prečítajte si: o dovolenke na Bali

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4.6 / 5. Počet hlasov: 28

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu