10 najexotickejších miest na dovolenku

Aké by to bolo prežiť niekoľko týždňov či mesiacov vo fantastickej oblasti plnej tajuplnej histórie či prerastenej džungle? Aké by to bolo spoznať tie najkrajšie miesta v podobe gigantických ľadovcov, nádherných chrámov, mystických obrazov či pozostatky dávnych civilizácií? Na našej zemi je ešte málo miest prebádaných, ktoré so sebou prinášajú krásu, obdiv, ale aj strach či tajuplnosť. Spolu sa pozrieme na 10 najexotickejších miest na dovolenku, pre ktoré ak máte chuť a odvahu, tak určite odporúčame navštíviť.

Park Los Glaciares

Los Glaciares je park, ktorý sa nachádza v Patagónskych Andách, ktorý za posledné obdobie obdivuje nejeden turista aj vďaka obrovských ľadovcových riekach, ohlušujúcom hrmote, prenádhernej azúrovej modrosti ľadovca Perito Monero či ľadovcové bloky rútiace sa z výšky niekoľkých desiatok metrov. Áno aj toto je súčasť tohto fantastického parku Los Glaciares, nazývaný aj park na konci sveta.

Chrám Chichen Itzá

Z prírody sa postupne vydáte aj na miesta, kde sa prinášali krvavé obete bohom a krv tiekla po jednotlivých stupňoch mohutných pyramíd. Takým miesto je ak významná historická pamiatka chrám Chichen Itzá. Dávni Majovia, ktorých civilizácia bola podivuhodne veľmi vysokej úrovni, postavili toto miesto a zasvätili ho konkrétnymi rituálmi. Popri návšteve tohto fantastického diela môžete zazrieť gigantické kvádre, astronomické stavby či zaujímavé úkazy, ktoré sa v daný čas vyskytovali.

Galapágy

A teraz zasa pôjdeme trošku do praveku. Galapágy sú totiž ostrovom, kde žijú jedny z posledných bytostí prehistorickej doby. Pri svojich potulkách tu narazíte napríklad na chodiace pevnosti, veľmi zaujímavé a zvláštne úkazy – korytnačky slonie. Pri potápaní v mori zas budete s vášňou obdivovať rozmanitosť rôznych podmorských živočíchov. Ak Vám šťastie dopraje, môžete zazrieť aj nádherné a vzácne manty. Toto miesto určite stojí za návštevu a s veľkou pravdepodobnosťou neoľutujete, že ste sa rozhodli niečo takéto navštíviť

Nový Zeland

Pri návšteve Nového Zelandu spoznáte obdivujúcu pestrosť miestnej krajiny. Okrem populárneho Pána Prsteňov sa tu nachádza divoké pobrežie, pláne pokryté zelenými kobercami so stádami oviec alebo tiež môžete navštíviť mohutné hory, ľadovce či azúrové jazerá, ktoré si zamilujete. K dispozícií sú taktiež fantastické podmienky a vybavenie na adrenalínové športy v prírode, takže sa tu určite žiaden dobrodruh nebude nudiť.

Veľký bariérový útes

Medzi najkrajšie a celkovo najexotickejšie miesta rozhodne nesmie chýbať Veľký bariérový útes. Jeho jedinečnosť krása sa dá pozorovať s viacerých uhlov pohľadu a je jedno či sa budete plaviť z úrovne hladiny mora či ho pozorovať z výšky alebo budete potápať medzi tisíckami farebných korálov, no toto miesto Vám zaručene navždy ostane v pamäti.

Kostarika

V Kostarike si prezriete kráter sopky Poás aj jeho obdivujúce okolie, kde sa neďaleko rozkladá nádherné jazero Lago Botos. Pri jej návšteve na Vás čakajú mnohé prekvapenia vrátane farebných motýľov, vodopádov, krokodílov, leguánov a mnoho ďalšieho. Nachádza sa tam aj stále aktívna sopka Arenal. K očarujúcemu kochaniu sa v prírode je možnosť aj naložiť sa do liečivej horúcej vody, ktorá Vás vylieči zvnútra i navonok.

Viktóriine vodopády a Johannesburg

V teplých krajinách našej planéty, medzi Africkou Zambiou a Zimbabwe, na rieke Zambezi si vychutnáte mohutné, očarujúce Viktóriine vodopády. Aj toto miesto takisto môžete obdivovať z „viacerých uhlov pohľadu“ a je len na Vás, pre ktorú možnosť sa rozhodnete :).

Okolitá príroda svojou krásou nielen obdivuje tisícky vášnivých turistov, ale aj úžasným spôsobom dopĺňa toto najväčšie mesto Juhoafrickej republiky. Detailnejšie informácie ako aj ceny zájazdov si môžete pozrieť tu: https://www.exotika.sk/poznavacie/juzna-afrika/, kde je to podrobné vysvetlené.

Park Torres del Paine

V najkrajšom národnom parku sveta Torres del Paine budete s udiveným pohľadom krútiť hlavami nad tým čo sa práve nachádza pred Vami. Okrem nádherných vodopádov sú tu obdivujúce modré ľadovce, prenádherné jazerá či mohutné ostré horské štíty.

Dokonca je aj možnosť na vlastné nebezpečie vyliezť na žulové veže Las Torres a odtiaľ pozorovať stáda lám guanaco. Za posledné roky sa táto destinácia stala medzi cestovateľmi jednou z najobľúbenejších cieľov Afriky.

Palác Potala

Nezabudnite sa zastaviť aj v Tibete, ktorý ponúka historický slávny palác Potala – bývalé sídlo duchovného vodcu Tibetu dalajlámu. Táto veľká 13 – poschodová stavba v sebe skrýva toho naozaj veľa – od obytných miestností cez svätyne až po prenádherné plastiky. V okolí sa taktiež nachádzajú veľmi obľúbené a vzácne pamiatky vrátane sochy zlatého Budhu či sochu kráľa Songcen Gampa aj s manželkami.

Na záver…

Toto je 10 tipov na najexotickejšie miesta na planéte. Samozrejme okrem týchto nájdete aj tisícky ďalších, no snažil som sa vybrať také, pri ktorých Vám doslova spadne sánka a budete priam fascinovaný danými historickými či prírodnými úkazmi. Dôležitá informácia, pri výbere ideálnej exotickej rezervácie dbajte aj na svoju bezpečnosť, pretože veľa miest sa môžu nachádzať aj v ťažko dostupnom teréne a môžu v sebe obsahovať mnohé nebezpečenstvá, takže pri výbere sa treba zamyslieť aj nad takýmito záležitosťami a destináciu, ktorú sa chystáte navštíviť si nezabudnite vopred doma dôkladne naštudovať. Prečítajte si aj: Prečo musíte navštíviť Mexiko?

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4.9 / 5. Počet hlasov: 46

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu