Najlepšie pláže v Taliansku
Najlepšie pláže v Taliansku

Taliansko je veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnohých turistov z celej Európy. Niektorí by si už ani nevedeli predstaviť leto bez pobytu pri talianskom mori. Táto krajina láka svojou kultúrou, prírodou, pamiatkami, jedlom, podnebím a samozrejme aj krásnymi plážami. Ak budúci rok plánujete cestovať práve do Talianska, môžete sa inšpirovať v tomto článku a vybrať sa na jednu najlepších pláží.

Tropea

Pláž pod mestom Tropea je jedinečná už na prvý pohľad. Vďaka tomu, že tento región nie je v porovnaní s ostatnými veľmi komercializovaný, si dokázala zachovať svoju pôvodnú atmosféru. Pláž s čistým pieskom a prístupom k azúrovej vode sa rozprestiera pod útesom, na ktorom leží mesto Tropea. Práve budovy postavené zarovno s hranicou útesu sú to, čo z návštevy pláže robí jedinečný zážitok.

Pláž Marina Grande

Na rozdiel od predchádzajúcej pláže je Marina Grande viac zameraná na mladých ľudí. Staré budovy na útesoch nad ňou síce dodávajú nádych tradičnej talianskej kultúry, ale nájdete tu aj množstvo moderných atrakcií a reštaurácií. Do miestnych barov často zavítajú aj lokálne celebrity, čo prispieva k popularite tejto pláže. Ráno si treba privstať, aby ste si mohli obsadiť lehátko a slnečník, ale ak sa vám to nepodarí, ponúkajú tu aj exkurzie na lodiach.

Scalo Maestro

Milovníci podmorského života sa zhodnú na tom, že najlepšie pláže v Taliansku nemusia mať lehátka na prenájom a reštaurácie plné ľudí. Scalo Maestro je pláž, ktorá sa nachádza na malom ostrove Marettimo a ako jedna z mála v tejto oblasti je dostupná z pobrežia. Vďaka umiestneniu v zátoke a malému počtu turistov je voda čistá, pokojná a plná podmorského života. Môžete si aj prenajať loďku, čo vám uľahčí preskúmavanie mnohých morských jaskýň v okolí.

Otranto

Ak na dovolenke nepotrebujete zažívať dobrodružstvá a hľadáte miesto na relax, Otranto je výbornou voľbou. Obrovská piesočnatá pláž sa považuje za jednu z najlepších v Taliansku vďaka čistote vody, veľkej rozlohe a priamemu prístupu do mesta Otranto. V ňom nájdete ubytovanie od apartmánov na súkromí až po luxusné hotelové komplexy, množstvo reštaurácií a domácich výrobcov syrov alebo vín. Jednoducho pravá dovolenka v Taliansku.

Isola Bella

Isola Bella je malý ostrov, ktorý leží pri pobreží Sicílie. Ak hľadáte najkrajšie pláže v Taliansku, určite sem niekedy zavítajte. Samotný ostrov je pomerne skalnatý, ale v jeho okolí na pobreží Sicílie nájdete nádherné pláže s čistou a pokojnou vodou. Ležia totižto v zátoke, ktorá je z oboch strán dobre chránená a preto poskytuje výborné podmienky na paddle-boarding ale aj iné aktivity vo vode.

Ak v budúcnosti pôjdete do Talianska a nebudete vedieť, ktorú pláž si vybrať, verte tomu že vyššie spomínané miesta vás nesklamú. Okrem nich samozrejme nájdete aj obrovské množstvo iných destinácii vhodných na oddych a relax. Avšak turisti častokrát označovali práve tieto pláže za najkrajšie v Taliansku.

Máte pár tisíc na viac? možno vás zaujme tento článok

Komentáre

    Login to comment

    Nezmeškaj žiadne lacné letenky!

    Odoberaj newsletter od rajdovoleniek.sk a buď informovaný ako prvý o top ponukách na lacné dovolenky a zaujmavých článkov.