Pamiatky, ktoré musíte vidieť v Seville

Sevilla je finančné, kultúrne a umelecké hlavné mesto južného Španielska s nadmorskou výškou 7 m.n.m. Je to hlavné mesto Andalúzie a takisto provincie Sevilla a tiež štvrté najväčšie mesto Španielska po mestách (Madrid, Barcelona, Valencia). Rozloha tohto mestečka je 140 km² a súčasný počet obyvateľov je niečo cez 691 tisíc.

Sevilla sa za posledné roky stala ideálnym východiskovým bodom na prebádanie rôznych kamenných uličiek či slávnych pamiatok. V Seville sa dokonca tretí najväčší chrám na svete a preto aj to je dôvod prečo by ste mali túto oblasť navštíviť alebo minimálne sa o nej dozvedieť viac.

Majestátna katedrála

„Nechajte nás postaviť tak veľký kostol, že tí, ktorí ho uvidia, nás budú považovať za šialencov.“ – Toto sú presne slová, s ktorými sa začala výstavba tejto Majestátnej katedrály – 3. najväčšieho chrámu na svete. Možno sa Vám tieto slová zdali ako nemožné, no ak sa reálne rozhodnete navštíviť toto miesto tak hneď pochopíte, že túto katedrálu postavili s cieľom skutočne ohromiť. Ďalšia významná katedrála je Santa Mariá de la Sede, ktorej počiatky pochádzajú až zo 16. storočia. Patrí do svetového dedičstva UNESCO a dokonca má tu svoj hrob aj Krištof Kolumbus. Cena za vstupné na dospelú osobu je 10 Eur, ktorá zahŕňa:

  • Vstup do katedrály
  • Prístup na vež
  • Návšteva neďalekého kostolíka Salvador

Zároveň si môžete vstupenku zarezervovať vopred a tým sa vyhnete zbytočnému čakaniu v rade. Všetko tieto informácie, vstupenky aj ostatné podrobnosti si môžete pozrieť na tejto oficiálnej stránke: https://articketing.vocces.com/

Bývalý minaret

Súčasťou spomínanej katedrály je aj zvonica Giralda – vstup je v cene lístka. Veľkou zaujímavosťou tejto historickej pamiatky je, že kedysi tu stála mešita. Vo vnútri katedrálu nenájdete žiadne schody, iba 35 rámp, ktoré Vás postupne privedú až na vrchol a vy si tak budete môcť vychutnať úchvatné výhľady na celé okolie.

Maurský alkazár

Hneď vedľa katedrály sa nachádza pamiatka, kvôli ktorej primárne navštevujú toto miesto, ktoré sa za posledné obdobie stalo veľmi frekventovaným miestom a rozhodne niet divu prečo tomu tak je. Real Alcázar de Sevilla je kráľovský palác z 11. storočia, ktorý sa postupne menil a zväčšoval tak, ako sa striedali vplyvy rôznych panovníkov, ktorí v tomto čase vládli. Alkazár takisto patrí do svetového dedičstva UNESCO, dokonca už od roku 1987. Ako som spomínal Maurský alkazár je veľmi obľúbeným a často navštevovaným miestom, tak si radšej lístok rezervujte vopred: https://realalcazarsevilla.sacatuentrada.es/. Návšteva celého komplexu trvá zhruba 2 – 3 hodiny.

Setas de Sevilla

Ak Vás už unudí historická architektúra v Seville si môžete pozrieť pamiatku aj z trochu iného uhla pohľadu. Unikátna stavba Metropol Parasol sa stala najväčšou drevenou stavbou na svete a práve kvôli tomuto faktu ju domáci nazvali:

 „Mushrooms Seville“. Na samom vrchole, kde Vás vyvezie výťah sa nachádza chodník a práve tam si budete môcť vychutnať jedinečný výhľad na celé mesto. Cena je veľmi priateľná – 5 Eur.

Zaujímavé štvrte

Historické srdce Sevilly leží v štvrti Santa Cruz, ktorej súčasťou je aj hlavná katedrála so spomínanou vežou Giralda. Je preto veľmi škoda ak by ste túto oblasť jedinečnej atmosféry nenavštívili. Okrem vynikajúcich reštaurácií tu nájdete napríklad tapas bary či útulné námestia s pomarančovníkmi alebo aj úzke farebné uličky, po ktorých musí byť naozaj zážitok sa prejsť.

Plaza de Espaňa

Námestie vzniklo v roku 1928, na počesť výstavy Ibero American Exposition, ktoré sa zúčastnilo takmer 23 krajín – dôležitými hosťami boli aj latinsko – americké krajiny, bývalé kolónie Španielska.

Každý štát tu mal vlastný pavilón, v ktorom prezentoval to najlepšie z ich kultúry či technológií (Plaza de Espaňa predstavovalo svoje úspechy Andalúzie). Najlepšie a najgrandióznejšie pavilóny tu stoja dodnes, avšak plnia rôzne funkcie.

Kaplnka Capilla Virgen del Carmen

Na samotnom brehu rieky sa pred 2. storočiami týčila stredoveká mohutná pevnosť Castillo de San Jorge, ktorá v minulosti bola používaná ako väzenie. Hradby boli častokrát zaplavované a silno poškodené, no nakoniec sa miestny obyvatelia rozhodli ich zlikvidovať a miesto radšej využiť pre sklady a obilniny. Dodnes sa zachovala iba kaplnka Capila Virgen del Carmen o ktorú sa obyvatelia dobre starali aby ostala zachovaná a nepoškodená.

Pod tržnicou sa nachádza taktiež jedna významná pamiatka – Museo Del Castillo de San Jorge, ktorá je zasa zameraná na históriu hradu a španielsku inkvizíciu. Veľkou výhodou je vstup zdarma, avšak táto pamiatka je otvorená len niektoré dni a v presne pravidelných časových intervaloch.

Na záver…

Sevilla je naozaj plná zaujímavých katedrál či palácov, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Medzi ďalšie významné paláce patrí aj napríklad Casa de Pilatos, ktorý je mixom renesancie a maurského architektonického štýlu. Dodnes je stále sídlom vojvodov z rodu Medinaceli, no prízemie je celé sprístupnené verejnosti (čas prvého podlažia – len so sprievodcom). Na ukážku tu môžete vidieť priestranné patio, dve záhrady, či detailné prepracovanie interiéru, ktoré vo Vás zanechá jedinečný pocit krásy a naplnenia.

Prečítajte si aj tento zaujímavý článok: https://rajdovoleniek.sk/portugalske-mesto-porto/

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hlasov: 35

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu