Dokonalé pláže v portugalskom Algarve

Algarve je najjužnejší región Portugalska a hlavným mestom je Faro. Jedná sa o Portugalský región o rozlohe 4995 km² s približným počtom  458 000 obyvateľov, ktorý sa za posledné roky stal najnavštevovanejšou a najhlavnejšou časťou celého Portugalska. Južná a západná strana regiónu je ohraničená Atlantickým oceánom, na severe susedí s regiónom Alentejo a na východe ho oddeľuje rieka Guadiana od španielskej Andalusie. Najvyššia hora regiónu Algarve je Algarve Fóia s nadmorskou výškou 902 m.n.m. Vďaka svojej polohe a klíme patrí medzi jedno z najslnečnejších miest Európy – je tu viac ako 300 slnečných dní za rok. Tento región sa za posledné roky stal obľúbenou a často navštevovanou destináciou pre tisícky turistov, vďaka úžasným plážam s dokonalými službami, vybavením, dopravou aj občerstvením. 

Ponta de Piedade

Ponta de Piedade sa nachádza 3 kilometre od mesta Lagos, kde je naozaj čo zažiť a kam chodiť. Okrem bohatej histórie tu nájdete  nádherné výhľady na žltooranžové útesy, tyrkysové more alebo sa môžete len tak previesť ľodou do okolitých zátok a jaskýň. Tiež si môžete prenajať kajak a spolu s inštruktorom objavovať rôzne zákutia od skalných previsov až po spomínané tajuplné jaskyne. Toto miesto rozhodne stojí za návštevu. 

Camilo beach

Ak sa náhodou ocitnete na Praia de Camilo, veľmi ľahko pomocou chodníčka popri útesoch sa dostanete na Camilo beach, ktorá takisto patrí medzi top pláže Algarve. Cestou na pláž Vás budú sprevádzať nádherné, voňavé farebné kvety a neskôr 225 schodov, ktoré musíte zdolať ak sa chcete dostať na vysnívanú pláž. Takže trošku potrénujete aj kondičku :). Camilo beach je jedinečná aj vďaka malému tunelu, pomocou ktorého sa dostanete na ďalšiu mini pláž. 

Praia de Marinha

Praia da Marinha sa nachádza v centrálnej časti Algarve, blízko miest Lagoa a Carvoeiro. Označuje sa za jednu z 10 nakrásnejších pláží Európy a aj jednu zo sto top pláží sveta. Táto pláž sa za posledné roky stala taktiež veľmi obľúbenou destináciou aj vďaka ohromujúcimi skalnými útvarmi, zlatým pieskom či priezračne modrou vodou.

Je vzdialená iba 10 minút od ďalšej atrakcie, jaskyne Benagil. Na pláž sa dostanete rovnakým spôsobom ako na Praia de Camilo – schodmi. Takisto keď sa rozhodnete sem zavítať, tak určite nezabudnite si užiť krásne výhľady z výšin mohutných oranžových skál, ktoré stoja na nezaplatenie.   

Praia de São Rafael 

Praia de São Rafael je ikonická pláž neďaleko Albufeiry. Pláž je známa svojimi úžasnými mohutnými skalnatými útvarmi v podobe červeno/oranžových útesov, ktoré si na dovolenke v Algarve všimol nejeden turista. Vďaka týmto prírodným útvarom tu môžete zažiť epické výhľady, z týchto gigantických útesov. Pláž je tiež veľmi piesočná a jej piesok má jemnú zlatú farbu. Počas leta je táto pláž rozdelená na 2 hlavné časti: 

  • Časť s ležadlami (vľavo) 
  • Časť s možnosťou prinesenia si vlastného slnečníka (vpravo) 

Zväčša v lete je tu kopa preplnených turistov, ale ak sa posnažíte tak môžete si nájsť aj vhodné útulné miestečko iba pre Vás :).  

Olhos de Água 

Východne od spomínaného mesta Albufeira sa nachádza ďalšia známa pláž Olhos de Água, ktorá sa stala skvelým romantickým miestom na vychutnanie si tradičného západu či východu slnka aj vďaka osamelej hojdačke s výhľadom na celé mesto. Nachádza sa medzi mnohými významnými výletnými miestami a dedinami rozmiestnenými pozdĺž pobrežia. Napríklad za 15 minút sa dostanete do Albufeiry s pruhmi lemovanými barmi, rímskym akvaduktom a obdivujúcou arabskou architektúrou v starom meste. 

Olhos de Água znamená – oči vody, čo sa inak nazýva sladkovodný prameň, ktorý pri odlive prebublávajú cez piesok. Na pláži nájdete veľa skalných bazénov, ktoré sú priam stvorené na relax, dobre zariadené viacerými užitočnými službami ako napríklad ležadlá alebo bary. Túto pláž budú aj obdivovať fanúšikovia vodných športov, pre ktorých je ideálna plytká voda.  

Praia de Benagil (Benagil Cave) 

Benagil je čarovné mesto, ktoré za posledné roky jeho úžasnými atrakciami a okolitou prírodou láka nejedného turistu. Hlavným dôvodom, prečo by ste mali navštíviť toto miesto je miestna jaskyňa Benagil Cave. Samozrejme k dispozícii je tu aj pláž, ale táto nie je ničím výnimočná. 

A aké sú dôvody prečo navštíviť Benagil Cave? Rozhodne veľkou výhodou tejto jaskyňe sú viaceré možnosti ako si ju vychutnať. Môžete ju obdivovať v bezpečí zhora, alebo preplávať ju loďou či si prenajať paddle board a užiť si každý detail a zákutie tohto prírodného útvaru. Benagil sa stal veľmi frekventovaným a často navštevovaným miestom, hlavne v letných miesiacom a rozhodne niet divu prečo tomu tak je. 

Praia Dona Ana 

Z Camilo beach sa za pár minút dostanete na ďalšiu ikonickú pláž Dona Ana, ktorá patrí medzi najnavštevovanejšie a tiež najviac fotografované pláže. Takisto ako u všetkých pláží Algarve sú k dispozícii skvelé vybavenie a služby ako napríklad reštaurácie, bary, toalety, sprhy, wellnes centrá a podobne. Samozrejme nechýbajú parádne výhľady na mesto, skalné útesy, tajuplné jaskyne či výborné podmienky na rôzne outdoorové a adrenalínové aktivity.  

Zrhnutie na záver: 

Algarve sa za posledné roky stala naozaj rajom pláží pre tisícky turistov z takmer celého sveta. I keď môže sa zdať že všetky pláže sú rovnaké, ničím nezaujímavé. No opak je pravdou. Každá z nich ukrýva niečo originálne ako napríklad  záhony voňajúcich kvetov, skryté tunely či záhadné jaskyne. Toto miesto stojí bez váhania za návštevu, i keď by ste mali čo len hodinku stráviť na pláži, tak budete mať z toho neopísateľné zážitky na celý život. 

Viete prečo musíte navštíviť Mexiko?

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 32

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu