Prečo musíte navštíviť Mexiko?
Prečo musíte navštíviť Mexiko?

Mexiko je štát, ktorý leží v južnej časti Severnej Ameriky a je štrnástou najväčšou krajinou sveta. Súčasne je evidovaných neuveriteľných 135 991 771 obyvateľov s gigantickou rozlohou 1 973 000 km². Mexiko má už tisícky rokov históriu plnú dobrodružstiev, zážitkov, horúceho slnka tajomných Aztékov, Mayov či Zapotékov. Poďme sa teda pozrieť na to aké sú hlavné dôvody toho prečo by ste mali do tejto krajiny plnej záhad a dobrodružstiev zavítať.

Čisté pláže v Cancúne

Keď sa rozhodnete zavítať do Cancúne, čakajú na Vás úžasné prekvapenia. Zóna Hotelera ponúka pre Vás tie najkrajšie pláže. Biely piesok a tyrkysové more patria podľa TripAdvisora medzi vôbec 10 najlepších pláží sveta. Cancúnsky miestny autobus tam premáva každú chvíľu a zastavuje na každej pláži. Cena tejto prepravy je veľmi prijateľná: 15 pesos na osobu, čo je v prepočte 0,70 Eur a do 45 minút sa dostanete kam potrebujete.

mexico beach

Mayské pyramídy

V Mexiku nájdete viac ako 1000 pyramíd postavené domorodými kmeňmi. Je to jedno z najznámejších, najzáhadnejších a vôbec najzaujímavejších miest sveta pravidelne obklopované tisíckami turistov. Tieto stavby boli postavené v rokoch 600 - 830 nášho letopočtu. Postavili ich Mayovia, ktorí na území Mexika žili od roku 2500 pred naším letopočtom až cca do roku 1500 po našom letopočte. Z čias Mayov sa síce zachovali úžasné ohromujúce gigantické diela, no o histórii a kultúre sa moc nevie. Koniec Mayskej spoločnosti sa udial okolo roku 900. V tomto čase civilizácia začala postupne upadať a došlo k opusteniu týchto miest.

mexico pláž, útes v mexiku

Počas mexickej dovolenky Vás bude na každom rohu sprevádzať úžasná hudba

Ďalšia príjemná mexická záležitosť je hudba na každom rohu. Či už sa vyberiete autobusom na cestu za poznaním, alebo sa budete len tak potulovať uličkami všade Vás roztancuje hudba rôznych žánrov prevažne latinsko - americký rytmus. Predstavte si situáciu, kedy idete domov s práce a ste nervózny alebo vyčerpaný a za rohom začne hrať hudba v podaní staršieho pána s gitarou. Je to úžasný spôsob ako ľudí rozveseliť, rozosmiať a urobiť ich šťastnejšími. Aj toto je veľké pozitívum Mexika a aj preto sa oplatí doň zavítať.

hudba v mexiku

Umenie na každom rohu

Okrem úžasnej mexickej hudby, ktorá pohladí vašu dušu, nájdeme tu aj skvelé umelecké diela. Toto je dôkazom toho že aj z obyčajnej, ošarpanej, špinavej steny sa môže stať  veľkolepé farebné umelecké dielo. Ako som spomínal, už len takéto drobnosti od spievajúceho pána s gitarou až po skvelé maľby môžu zlepšiť Vašu náladu výrazným spôsobom a vlastne čiastočne ovplyvniť aj Váš život.

mexické umanie

Mexiko City

Mexiko city patrí medzi najstaršie miesta v Amerike postavené Aztékmi v roku 1325.  Toto gigantické veľkomesto je  hlavným mestom Mexického národa takmer vo všetkých oblastiach a smeroch.  Je centrom umenia, kultúry aj politiky a jeho pôsobivá história láka tisícky turistov takmer z celého sveta.  K dvom najvýznamnejším pamiatkam tohto mesta patria Metropolitná katedrála a Národný palác, ktorý bol v minulosti využívaný ako prezidentská rezidencia. Jednoducho toto miesto určite stojí za to aby ste ho navštívili a ponoril sa do histórie Mexika.

Mexico city

Kukulkánová pyramída v Chichen Itza

Kukulkánová pyramída je najvyhľadávanejšia archeologická lokalita a roku 1988 bola zapísaná v zozname Svetového dedičstva UNESCO. Je zaradená do nových siedmich divov sveta. Pyramída má výšku 30 metrov a dĺžka strán je 55 metrov. Počet schodov na jednej strane pyramídy je 91. Takže keď sčítame schody všetkých strán pyramídy, vyjde nám číslo 365, čo predstavuje celkový počet dní za 1 rok. Aj toto je jedna to zaujímavosti mayskej civilizácie.

Kukulkánová pyramída v Chichen Itza

Zhrnutie na záver:

Ako ste v dnešnom článku mohli vidieť a čítať Mexiko je naozaj úžasný štát disponujúci rôzne zaujímavé atrakciami od kultúry, umenia, hudby, turistiky až po záhadnú históriu mayskej civilizácie. Dôvodov prečo si práve vybrať Mexiko za dovolenkovú destináciu sú rovno desiatky, no v dnešnom článku ste sa mohli dozvedieť najvyhľadávanejšie a vôbec najzaujímavejšie miesta, ktoré po ich zistení zaujali aj mňa.

Prečítajte si aj /20-zaujimavosti-new-yorku/

Komentáre

    Login to comment

    Nezmeškaj žiadne lacné letenky!

    Odoberaj newsletter od rajdovoleniek.sk a buď informovaný ako prvý o top ponukách na lacné dovolenky a zaujmavých článkov.