8 najlepších dôvodov prečo by ste mali navštíviť Dubaj

Dubaj ako jedno z mála miest na Strednom Východe ochotne a s radosťou víta obrovské masy turistov zo všetkých krajín sveta. Dá sa povedať, že zarába hlavne z turizmu a podľa toho je každý jeden detail nastavený. Ak chcete exotickú dovolenku, ale nie ste si istí, či je práve Dubaj vhodnou voľbou, tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste ho aspoň raz za život mali navštíviť.

Nezabudnuteľný zážitok

Sú pocity, ktoré sa len ťažko opisujú slovami. Návšteva tohto mesta vo vašom vnútri vyvolá práve také pocity. Keď sa prechádzate ulicami Dubaja obklopení mrakodrapmi, autami za nepredstaviteľné ceny a najmodernejšími technológiami sveta, ťažko sa verí že na danom mieste bola kedysi iba púšť. Dnes v ňom žijú viac ako 3 milióny ľudí a 5-násobok toho čísla sa v ňom počas roka vyskytne v úlohe turistov. Dubaj je jednoducho mesto, na ktoré už nikdy v živote nezabudnete.

Dubaj má okrem iného aj bohatú históriu, ktorá da každému návštevníkovi pocit tradičnej arabskej kultúry. Obľúbenou historickou atrakciou je Dubajské múzeum. Múzeum, ktoré sa nachádza vo pevnosti Al Fahidi, jednej z najstarších dubajských štruktúr.

Pre zábavu a dobrodružstvo

Keďže Dubaj žije z turizmu, ponúka obrovské množstvo turistických atrakcií. Na svoje si tu príde každý. Medzi najčastejšie vyhľadávané zážitky patrí skydiving, prelet ponad mesto v teplovzdušnom balóne, safari v púšti s možnosťou jazdy na ťavách, prehliadka najväčšieho akvária a podvodnej ZOO a samozrejme výlet na vrch najvyššej budovy sveta. Keď vás výťah vyvezie do výšky 800 metrov a vy uvidíte celé mesto a jeho okolie zhora, budete sa cítiť ako v inom svete.

Pre milovníkov nakupovania

Nakupovanie bez dane pre turistov má svoje výhody. Dubaj ponúka zážitok z nakupovania ako nikto iný. Okrem svetových značiek až tu nájdete Dubai Mall, najväčšie nákupné centrum na svete. Okrem obchodov a reštaurácií tu uvidíte aj obrovské akvárium, kryté zábavné centrum či klzisko.

obchodné centrum Dubaj

Veľká zmes kultúr

Ako bolo spomínané vyššie, Dubaj je križovatkou asi všetkých kultúr zeme. Ak máte dosť času, môžete tu spoznať ľudí naozaj z každého kúta sveta. Či je deň alebo noc, Dubaj jednoducho žije a budete to cítiť na každom kroku. Nočný život v Dubaji je samostatnou kapitolou, ale ak máte radi zábavu, párty a spoznávanie nových ľudí, určite to bude niečo pre vás.

dubaj_kultura_preco navstivit dubaj

Moderná Architektúra

Po celom svete je Dubaj známy svojou architektúrou. Je ťažké uveriť, že iba pred štyrmi desaťročiami nemalo toto mesto ani jednu budovu. Teraz je panoráma Dubaja disponuje jedinečnými mrakodrapmi od tých najlepších architektov na svete. Hovoríme o budovách s najrôznejšími tvarmi, veľkosťami a štýlmi.

moderna architektura Dubaja

Dubajská fontána

Najväčší svetový choreografický fontánový svet osvetlený viac ako 6 000 svetlami. Je schopná vystrekovať vodu až do výšky 150 metrov do vzduchu s použitím 83 000 litrov vody. Predstavenia sa konajú niekoľkokrát denne.

fontána v Dubaji

Neopísateľný luxus

Dubaj je mesto, kde vás bude polícia doslovne prenasledovať po diaľnici na Lamborghini.  Toto mesto vzniklo za pomoci najlepších dizajnérov a inžinierov na svete. Napríklad Palm Island je umelo vyrobený ostrov s niekoľkými hotelmi a sídlami, ktoré sú rezerváciou pre super bohatých ľudí. Všade na okolo nájdete luxusné autá, domy módne značky, lode a omnoho viac. Presvedčte sa na vlastné oči.

luxusné auta v dubaji

Raj dobrého jedla

V priebehu rokov sa Dubaj zmenil na cieľovú destináciu medzinárodných kuchárov. Jedlo je jedným z aspektov v mysli každého cestujúceho. Vďaka kombinácii iránskeho, libanonského a arabského jedla vám dubajská kuchyňa ponúkne toho naozaj veľa. Ak sa vyberiete do ulíc alebo či reštaurácií, určite vás čaká príjemný zážitok. Či už ste labužník dobrých jedál alebo nie, chutné jedlo Dubaja jednoducho nejde ignorovať.

jedlo dubaja

Záver

Možno je vašim cieľom pokojná dovolenka plná relaxu a oddychu pri mori. V tom prípade pamätajte na to, že po dostavaní umelých ostrovných komplexov vám toto mesto poskytuje 1500km najluxusnejších pláží sveta. Preto bude odteraz už asi navždy platiť, že z Dubaja si každý turista odnesie len pozitívne zážitky. Jednoducho majú niečo pre každého.

Ak sa chcete dozvedieť ešte viac dôvodov prečo navštíviť Dubaj odporúčame tento článok https://pelipecky.sk/dubaj-co-treba-vidiet/

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hlasov: 2

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu