Zaujímavosti juhoafrického Kapského mesta, ktoré musíte vidieť

Kapské mesto je druhým najväčším mestom juhoafrickej republiky a takisto hlavným mestom provincie Západné Kapsko. Za posledný čas sa stalo významným a zaujímavým miestom pre mnohých turistov vďaka prírodným unikátom, ku ktorým patrí napríklad Stolová hora či mys Dobrej nádeje, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest na svete vôbec. Je tu príjemná klíma, úžasná infraštruktúra a samozrejme nechýba veľkolepá história, jedinečné architektonické dedičstvo či dokonalé atrakcie!

Hrad Dobrej nádeje (Castle of Good Hope)

Hrad Dobrej nádeje je najstaršou budovou v Kapskom meste. Jeho začiatky siahajú až do roku 1666, kedy bol 2. januára položený prvý kameň. Táto pevnosť v barokovom štýle bola dokončená v apríli roku 1679. V budove nájdete všetko na čo si pomyslíte od kostola, pekárne, obytné miestnosti, dielne, obchody až po tajuplné väzenské cely. V roku 1936 bol  Castle of Good House vyhlásený za národnú pamiatku. Toto miesto stojí stopercentne za to, aby ste ho navštívili.

Robben Island

Robben Island je malý ostrovček, ležiaci v Atlantiku približne 10 km od pobrežia južnej Afriky neďaleko spomínaného Kapského mesta na rozlohe 5km². Roku 1999 bol Robben Island zapísaný na zoznam svetového dedičstva (UNESCO). Stal sa veľmi úžasnou alternatívou pre tisícky dovolenkárov či turistov takmer z celého sveta. Jedna zaujímavosť tejto historickej atrakcie je niekdajšia väznica, v ktorej bol väznený juhoafrický prezident Nelson Mandela, ktorá dnes slúži ako miestne múzeum.

Stolova hora

Stolová hora patrí k jedným najznámejším prírodným útvarom Kapského mesta, ktorú za posledné roky navštevuje nejeden turista a jednoducho Stolová hora sa za posledné roky stala veľmi frekventovaným aj vďaka výstavbe lanovej dráhy, ktorá končí až na plochom vrchu kde môžete nájsť dokonalé služby a vybavenie v podobe reštaurácií či obchodov s rôznymi suvenírmi. Stolová hora je súčasťou národného parku Table Mountain National Park a takisto je tiež zaradená do svetového dedičstva UNESCO.

Mys dobrej nádeje

Mys dobrej nádeje je ostrý pevninský výbežok na konci hornatého kopcovitého Kapského polostrova. Celá oblasť okolo je súčasťou výnamnej prírodnej rezervácie Cape of Good Hope. Okolie je posiate krásnymi údoliami, zátokami či plážami. Tiež obsahuje zmes rozmanitej obdivujúcej miestnej flóry a fauny. V rezervácii môžete vidieť aj maják Cape Point, ponúkajúci úchvatné výhľady. Mys dobrej nádeje stojí určite za to aby ste sa tu aspoň na chvíľku zastavili a vychutnávali si ohromujúcu krásu tohto kraja.

Národná botanická záhrada Kirstenbosch

Túto botanickú záhradu pri južnom úpätí Stolovej hory venoval Kapskému mestu Britský koloniálny podnikateľ Cecil Rhodes v roku 1902. Bola vytvorená detailným ohraničením pozemkov s vzácnymi druhmi rastlín, čo je spôsob akým dodnes na svete nebola postavená žiadna iná botanická záhrada. Je taktiež zapísaná v svetovom dedičstve UNESCO a od roku 1913 sa stala národnou pamiatkou. Hraničí na území s národným parkom Stolová hora a taktiež sa spája s bývalými tamojšími lesmi. S veľkou pravdepodobnosťou sa jedná o najkrajšiu záhradu v celej Afrike a taktiež o jednu z najväčších botanických záhrad na svete vôbec. Je originálna svojou kvalitou aj kvantitou a vďaka jej vznešenosti a veľkoleposti si ju za posledné roky obľúbil nejeden turista.

District Six Museum

District Six Museum je múzeum založené rokom 1994, ktoré sa nachádza v bývalej obytnej štvrti mesta District Six v Kapskom meste v Južnej Afrike vo starom metodistickom kostole, ktoré je jedno z múzeí pripomieňajúc históriu Apartheidu. Apartheid bol v minulosti označovaný ako za veľmi bolestivé obdobie mesta i celej krajiny. Učenie o ňom napovedá a pomáha sa zamyslieť a spomínať práve na tých, ktorí v danom období silne trpeli. Otváracie hodiny tohto výnimočného múzeá sú:

  • Utorok – štvrtok (9:00 – 14:00)
  • Piatok (9:00 – 13:00)
  • Pondelok, so – ne (zatvorené)

Juhoafrické židovské múzeum

Juhoafrické židovské múzeum sa nachádza v najatraktívnejšej časti mesta – v areáli, ktorý zahŕňa viacero historických atrakcií vrátane najstaršej a najkrajšej synagógy južnej Afriky. Toto múzeum aj okolité miesta si obľúbia prevažne zástanci židovskej viery. Keď sa rozhodnete doň navštíviť, nahliadnete do dávnej židovskej histórie, kde zistíte akú úlohu vlastne táto komunita zohrávala v budovaní južnej Afriky, tak ako ju všetci poznáme. Cena lístkov je tiež veľmi prívetivá a to: študenti do 12 rokov majú vstup zcela zdarma, dospelí vstúpia doň za 65 jufoafrických rand, čo je v prepočte okolo 3,70 Eur a dôchodcovia za 35 rand – približne 2 Eurá.  Musí byť určite očarujúce navštíviť tento zázrak modernej architektúry, v ktorom sa prepája starý a zároveň nový svet.

Záverečné zhrnutie:

Ako ste mohli vidieť, Kapské mesto je ďalšia zaujímavá atraktívna turistická destinácia, ktorú by bolo na škodu si nevšimnúť. Nachádzajú sa tu desiatky rôznych múzeí, ktoré upriamujú pozornosť na rôzne historické udalosti a obdobia tejto krajiny. Je to obrovská brána do sveta histórie a kultúry.

Aký užitočný bol tento príspevok?

Kliknutím na hviezdičku ju ohodnotíte!

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hlasov: 84

Zatiaľ žiadne hlasy! Buďte prvý, kto ohodnotí tento príspevok.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on reddit
Reddit

Dostávajte najvýhodnejšie ponuky

Kategórie

Akciové letenky

washington letenka
Od 355€

Praha ↔ WASHINGTON

Od: 20 júna, 2022

Do: 28 júna, 2022

vietnam
Od 579€

Viedeň ↔ VIETNAM

Od: 20 augusta, 2022

Do: 19 decembra, 2022

Viedeň ↔ MADRID
Od 20€

Viedeň ↔ MADRID

Od: 1 apríla, 2022

Do: 30 júna, 2022

Menu